Hack
Latvian
Elections

Latvijas Startup asociācija Startin.LV tiekas ar vadošajām Latvijas partijām, lai pirms 13. Latvijas Republikas Saeimas vēlēšanām noskaidrotu partiju piedāvājumu startup ekosistēmas stiprināšanai un kopumā – Latvijas inovāciju un digitālās ekonomikas veicināšanai.

Startin.LV pārstāv startup uzņēmumu intereses, kā arī apvieno Latvijas startup ekosistēmas spēlētājus ar mērķi attīstīt tehnoloģijām un inovācijām draudzīgu startup uzņēmējdarbības vidi.

Kad? 2018.gada jūnijā notiek tikšanās, jeb “roadshow”, ar noslēguma diskusiju sarunu festivālā Lampa 29. jūnijā.

Kurš? Startin.lv asociācijas biedru pārstāvju delegācijā, ko vada Digital Freedom Festival vadītāja Dagnija Lejiņa ar domubiedriem.

Ar ko? Tikšanās ar partiju pārstāvjiem: Saskaņa, Zaļo un Zemnieku savienība, Nacionālā apvienība, Vienotība, Jaunā konservatīvā partija, Latvijas Reģionu apvienība, Attīstībai Par! un Progresīvie.

Kāpēc?
Startin.lv pārstāv startup uzņēmumu intereses, kā arī apvieno Latvijas startup ekosistēmas spēlētājus ar mērķi attīstīt tehnoloģijām un inovācijām draudzīgu startup uzņēmējdarbības vidi.

Asociācijas biedri uzskata, ka tehnoloģiju un inovāciju attīstība, kā arī tehnoloģiju uzņēmējdarbības jeb startup uzņēmumu aktivitāte ir priekšnosacījums valsts tālākai attīstībai, lai tā varētu konkurēt globāli.

Tuvojoties parlamenta vēlēšanām, startup asociācijas biedri vēlas uzzināt, kā partijas vērtē līdzšinējo aktivitāti startup uzņēmējdarbības jomā un, kādi būtu priekšlikumi tālākai startup vides aktivizācijai, lai Latvija piedzīvotu uzrāvienu digitālās ekonomikas un startup uzņēmējdabības jomā Latvijā.

Sarunas tēmas:
– Iepazīstināšana ar startup ekosistēmas situāciju Latvijā un galvenajiem mērķiem
– Vai un kāda ir politiskās partijas vīzija, lai Latviju varētu saukt par startup nation, viedvalsti, data-driven country, vai digital economy līderi?
– Vai startup un inovāciju sekmēša būs iekļauta partijas programmā?
– Kādi ir partijas priekšlikumi tehnoloģiju startup uzņēmējdarbības attīstībai Latvijā? Ko konkrēti varētu darīt, lai sekmētu startup konkurētspēju Latvijā un globāli?

Kāpēc #HackLatvian Elections:
Jaunās tehnoloģijas veicina inovācijas gandrīz visās uzņēmējdarbības jomās. Lai Latvija būtu konkurētspējīga valsts gan Eiropas, gan pasaules līmenī, ir jārada politiskā un ekonomiskā vide, kas veicina startup uzņēmumu izveidi. Mēs ticam, ka startup uzņēmumi var kļūt par Latvijas ekonomiskās veiksmes atslēgu, tādēļ ir būtiski šī jautājuma virzību iekļaut politiskajā un likumdevēja dienaskārtībā.

REZULTĀTS

Startin.lv delegācija apkopos partiju pārstāvju priekšlikumus un informēs par tiem savus biedrus un sadarbības partnerus. Lasi mūsu atziņas no katras tikšanās: 

1. Attīstībai Par! – tikšanās kopsavilkums

2. Progresīvie – tikšanās kopsavilkums

3. Zaļo Zemnieku savienība – tikšanās kopsavilkums

4. Jaunā Konservatīvā partija – tikšanās kopsavilkums

Sarunu cikla noslēgums notiks Digital Freedom Festival teltī sarunu festivālā Lampa Cēsīs, 29. jūnijā. Noslēguma paneļdiskusijā pārstāvji no katras partijas piedalīsies diskusijā par Latvijas kā digitāli advancētas valsts vīziju, kā arī par partiju priekšlikumiem tālākai tehnoloģiju un inovāciju attīstībai. Secinājumi no šīs diskusijas tiks apkopoti un izsūtīti biedriem, sadarbības partneriem, kā arī masu medijiem.